HAKKIMDA

hm

Merhaba,

Ben Op Dr Hüseyin MUTLU. 22 Nisan 1965 doğumluyum. Lise eğitimimi 1983 yılında Bursa Çınar Lisesinde, tıp eğitimimi 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladım. 1989-1995 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde uzmanlık eğitimimi aldım. Asistanlık yıllarında başlayıp, yaklaşık 15 yıl Prof Dr Vildan OCAK ile grup çalışmasında bulundum. Vildan Hoca ülkemizde Perinatoloji Bilim Dalı’nın öncülerindendir. Vildan Hoca ile “Riskli Gebeliklerin Takibi ve Tedavisi” ile ilgili çalışmalarımın yanında katıldığım kurslar ve eğitimler ile “Laparoskopik ve Histeroskopik Cerrahi”alanında tecrübelerimi arttırdım.

1998 yılında Prof Dr Vildan Ocak ile çalışmalarıma ilave olarak ilk özel muayenehanemi Mecidiyeköy / Şişli’de açtım. Bu arada  1 yıl kadar Hattat Hastanesi Tüp Bebek bölümünde çalıştım.

2004 – 2011 yılları arasında Mayaklinik Kadın Sağlığı Merkezi’nde çalıştım.

2007 ile 2014 yılları arasında Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Ünitesi’nde görev yaptım. Aynı sürede Mecidiyeköy Özel Çevre Hastanesi’nde de yarı zamanlı olarak görev yaptım.

Mayıs 12 2014 tarihinden itibaren Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Doğum Bölümü’nde çalışmaya başladım.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak özellikle kendimi iyi yetiştirdiğim ve bilgi ile tecrübelerimin yoğunlaştığı alanlar “Riskli Gebeliklerin Takibi ve Doğumlarının Gerçekleştirilmesi”, “İleri Düzey Ultrasonografi Tetkiki”, “Prenatal Tanı Yöntemlerinin Uygulanması (amniyosentez, CVS, kordosentez)”, “İleri cerrahi deneyimi gerektiren Laparoskopik Cerrahi ve Histeroskopik Cerrahi İşlemleri”, “Kısırlık tetkik ve tedavisi ile Tüp Bebek Tedavileri”‘dir.

Laparoskopi ile dış gebelik operasyonları, yumurtalık kistleri, myom çıkarılması ve rahim alınması (laparoskopik total histerektomi) operasyonları, histeroskopi ile polip, myom çıkarılması , sineşi açılması ve rahim septumu açılması operasyonlarını uygulamaktayım. Özellikle kadınlardaki idrar kaçırma şikâyetlerinin tedavisinde kullanılan teknikleri(Burch, TOT, Laparoskopik Burch) yapmaktayım.  Genital estetik gerektiren durumlarda(vaginoplasit, labioplasti) işlemlerini de sıklıkla uygulamaktayım. 

Bunların yanı sıra rutin gebelik kontrolleri, jinekolojik kontroller, tüm jinekolojik operasyonları uygulamaktayım. 

Kadın Doğum uzmanlık eğitimim ve sonraki yıllarda birçok yabancı ve yerli bilimsel dergilerde meslektaşlarım ile birlikte yayınladığım makaleler ve çalışmalarım bulunmaktadır. Merak ederseniz ekte bulunan Özgeçmiş imde bu çalışmaları görebilirsiniz.

Hobi olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum, müzikle yakın ilgim vardır. İş ve çocuklardan fırsat bulduğumda elektrogitar çalıyorum. Erkekler için Hamilelik Rehberi adlı kitabında yazarıyım.

Bu kitabı özellikle bebek bekleyen ailede en az anne adayı kadar heyecan yaşayan baba adaylarına yönelik hazırladım. Kendim de aynı duyguları yaşadığım için hem mesleki önerilerim hem de bir baba olarak önerilerimi aktarmaya çalıştım. Okumak isterseniz tüm kitap satış merkezlerinde bulabilirsiniz.

ehr

Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili problemleriniz için aşağıdaki telefonlardan randevu alarak bana başvurabilirsiniz. İlaveten mail ile sorularınızı iletebilirsiniz. Sorularınıza kısa sürede cevap vermeye çalışacağım.

Memorial Bahçelievler Hastanesi : 444 7 888

Mobil Tel: 0 532 321 87 40  e-mail: mutludr@gmail.com

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğimle…

Dr Hüseyin Mutlu

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.